SzukamPrzepisu.pl Z nami znajdziesz każdy przepis ...

Sałatki z kiełbasą podbijają świat!

Salatka z kiełbasą
Bez wątpienia słowo kiełbasa, a zwłaszcza polska ma uznanie na całym świecie. Wszyscy cenią nas za tradycyjną polską kiełbasę, której nie da się porównać z niczym innym. Jednak jest tak wiele różnych rodzajów kiełbasy, że w którymś momencie nieuchronnie pojawia się pytanie: tak, ale którą wybrać i do jakiego dania?

Jeśli chcesz przyrządzić zwyczajną kiełbaskę na gorąco powinieneś wybrać inny jej rodzaj niż wtedy gdy na najbliższe przyjęcie planowana jest sałatka z kiełbasą. W Polsce do jednych z najpopularniejszych typów należą:
 
- Kiełbasa Rzeszowska,
- Kiełbasa Krakowska,
- Kiełbasa Tuchowska,
- Kiełbasa Myśliwska.
 
Każda z nich ma swój specyficzny smak i aromat, dlatego warto sięgnąć po wszystkie, by znaleźć tą swoją ulubioną. Polska wędzona kiełbasa jest najpyszniejsza z wszystkich takich tworów na całym świecie. Ale czy pomyślałeś kiedyś, że sałatka z kiełbasą, która jest dla nas oczywistością i zwykłym, codziennym daniem – dla innych może być nie lada luksusem? Jeszcze do niedawna w wielu zagranicznych krajach polskie wędzone kiełbasy, dostępne u nas w pierwszym lepszym supermarkecie były naprawdę ciężko dostępne – a jak już - to w niemałej cenie. Dzisiaj się to zmienia, dlatego coraz więcej osób może cieszyć się jej niepowtarzalnym smakiem. Oto kilka faktów, które należy wiedzieć o tym – naszym narodowym przysmaku.
 
1. Przez wieki polska wędzona kiełbasa była robiona wyłącznie z mięsa wieprzowego, z solą, pieprzem, czosnkiem i majerankiem (opcjonalnie). Następnie wprowadzono inną wersję kiełbasy, która była wykonana w 80% z 20% wieprzowiny i wołowiny. Wszystkie pozostałe składniki: sól, pieprz, cukier, czosnek, majeranek i pozostały takie same.
2. Tradycyjny sposób wędzenia jest związany z traktowaniem kiełbas zimnym dymem, dzisiaj w większości przypadków kiełbasa jest wędzona na gorąco
3. W Internecie można dzisiaj znaleźć niezliczone przepisy na polskie kiełbaski, przy czym właśnie sałatka z kiełbasą z dnia na dzień staje się coraz bardziej popularna – spróbuj swojej własnej jej kombinacji!

 
Dla każdego smakosza, bez względu na to gdzie żyje i mieszka – polska kiełbasa jest pozycją obowiązkową!
 
 


Tagi: Meteory, kiełbasa, sałatka
comments powered by Disqus