SzukamPrzepisu.pl Z nami znajdziesz każdy przepis ...

Tanie zakupy w zasięgu ręki

Zakupy
Codzienne zakupy wbrew pozorom to znaczna część wydawanych przez Polaków pieniędzy. Na przykład na żywność, w porównaniu do krajów Europy Zachodniej, Polacy przeznaczają ok. 25 proc. posiadanych środków finansowych. Do tych wydatków należy jeszcze doliczyć takie artykuły, które również kupuje się niemal codziennie, na przykład chemię gospodarczą, ale także alkohole i papierosy. A przecież muszą pozostać jeszcze pieniądze na rzadsze zakupy, typu ubrania, meble czy sprzęt AGD.

Można oszczędzać, dokonując zakupów w tych sklepach, które oferują najniższe ceny. W praktyce będą to sklepy sieciowe z atrakcyjną ofertą produktową i niskimi cenami. Kiedyś, aby znaleźć sklep z najniższą ceną konkretnego produktu, trzeba było odwiedzić ich kilka i dopiero wtedy wybrać najkorzystniejszą ofertę. Innymi sposobem było gromadzenie ich gazetek promocyjnych i porównywanie ofert.

Internet pozwala na wykonanie wszystkich tych czynności w domu. Na przykład w serwisie Alleceny sporządza się listę codziennych zakupów, a potem porównuje ceny produktów w sklepach, które zlokalizowane są w naszej najbliższej okolicy. Można również przejrzeć online gazetki reklamowe kilkunastu sieci handlowych. Strona jest przejrzysta i łatwa w obsłudze nawet dla osób rzadko korzystających z internetu.

W ten sposób oszczędzamy zarówno czas, jak i, przede wszystkim, pieniądze. Wystarczy przemnożyć codzienne oszczędności przez liczbę zakupów, aby stwierdzić, że w ten sposób można zaoszczędzić nawet kilkaset złotych miesięcznie.

Tego typu rozwiązanie pozwala również planować wydatki na żywność i chemię, co ułatwia niezdawanie się na kupowanie przypadkowych produktów w wyższych cenach, tylko wybieranie tych tańszych i rzeczywiście tych, których konkretnie potrzebujemy. Szybko można też sporządzić własne listy zakupów. Warto zastanowić się nad takim rozwiązaniem, gdyż szybko możemy się przekonać, że nie tylko skorzystanie z porównywarki cen, ale również z internetowych zakupów, może pomóc nam w dokonywaniu zarówno tanich, jak i przemyślanych zakupów.


Tagi: Sahara,
comments powered by Disqus